[021] 22179070 - 22175070
ساعات کاری : شنبه تا چهارشنبه 21:00--09:00
پنجشنبه ها 13:00 --09:00
تهران، ولنجك ، نبش خيابان ١٨، ساختمان خليج فارس

علت خارش پس از لابیاپلاستی

علت خارش پس از لابیاپلاستی

آیا خارش پس از لابیاپلاستی خطرناک است؟ علت خارش پس از لابیاپلاستی چیست ؟ چه کارهایی برای درمان خارش پس از لابیاپلاستی باید انجام داد ؟

عمل لابیاپلاستی

با کمک عمل زیبایی لابیاها می توان از سایزلابیاها کاسته شود، اگر جراح زیبایی زنان دارای تخصص وتبحر باشد با این عمل نه تنها کاهش سایز لابیاها رخ می دهد بلکه لابیاها کاملا متقارن می شوند و حس جنسی بانوان به میزان قابل توجهی افزایش می یابد .

علت خارش پس از لابیاپلاستی

اما در برخی از مواقع  پس از عمل لابیاپلاستی بانوان دچار خارش پس از لابیاپلاستی می شوند! حال این سوال ایجاد می شود که علت خارش پس از لابیاپلاستی چیست ؟ چه مواقعی خارش پس از لابیاپلاستی خطرناک است ؟ آیا خارش پس از لابیاپلاستی بیانگر عفونت است ؟

در این مقاله به بیان پاسخ این سوالات می پردازیم.

علت خارش پس از لابیاپلاستی

پس از عمل لابیاها در مدت زمان کوتاهی ممکن است با خارش بالایی روبرو شود که بانوان حتما باید این خارش ها را بررسی نمایند زیرا برخی از آنها بیانگر عفونت می باشند .

به طور کلی خارش پس از عمل به دو علت رخ می دهد :

  • جوش خوردن بخیه ها
  • عفونت لابیاها یا جای زخم ها
  • جوش خوردن بخیه ها

در مواقعی که بخیه ها در حال ترمیم هستند شخص در مکان جای بخیه ها احساس خارش می کند ، این خارش طبیعی است و معمولا پس از ۱۴ روز رخ می دهد .

برای کنترل این وضعیت به بانوان عزیز توصیه می شود که از پمادهای ترمیمی استفاده کنند ، البته شایان ذکر است که بسته به پوست بدن هر شخص قدرت ترمیم در همگی اشخاص یکسان نیست .

عفونت لابیاها یا جای زخم

اگر شخص همراه با خارش با بوی بد و ترشحات غیر طبیعی همراه باشد ، سریعا باید به پزشک مراجعه نماید ، معمولا خارش ناشی از عفونت در هفته های اول ظاهر می شود ، در برخی از مواقع شخص علاوه بر خارش با تورم و درد همراه است .

چه زمانی پس از خارش عمل لابیاپلاستی باید به پزشک مراجعه کنیم ؟

معمولا برای درمان خارش پس ازلابیاپلاستی پماد توصیه می شود ، اما درصورتی که با مصرف پماد شخص بهبود نیافت ، به پزشک باید مراجعه نماید ، در صورت مشاهده چه علائمی باید به پزشک مراجعه نمایید :

  • تورم
  • ترشحات غیرطبیعی
  • داشتن درد
  • سوزش
  • خونریزی
  • بوی بد

و…

اقدامات لازم برای درمان خارش پس از لابیاپلاستی

ابتدا باید به شکل کامل از بخیه ها مراقبت نمایید ، تا بخیه ها دچار عفونت نشود .

استریل جای بخیه ها ، بسیار مهم است ،با باز بودن جای بخیه ها امکان نفوذ عوامل بیماری وجود دارد.

بعد از ۷۲ ساعت شخص می تواند استحمام نماید ، از نکاتی که در زمان استحمام باید رعایت نماید عدم نشستن داخل وان آب گرم یا روی زمین است ، تا حد امکان باید مدت زمان استحمام شما کوتاه باشد .

محل بخیه ها حتما با سشوار خشک شود تا رطوبت باعث عفونت لابیاها نشود.

برای بهبودی سریع تر بهتر از انواع ویتامین C استفاده نمایید ، مصرف انواع ویتامینC روند بهبودی را تسریع می بخشد و سبب کاهش درد تورم می شود .

 

 

پاسخ