[021] 22179070 - 22175070
ساعات کاری : شنبه تا چهارشنبه 21:00--09:00
پنجشنبه ها 13:00 --09:00
تهران، ولنجك ، نبش خيابان ١٨، ساختمان خليج فارس

جراحی زیبایی واژن :روش ها ،عوارض و هزینه

جراحی زیبایی واژن :روش ها ،عوارض و هزینه

جراحی زیبایی واژن ، شیوه هایی را شامل می شود که با هدف  سفت و تنگ شدن واژن و یا بهبود ظاهر ناحیه تناسلی انجام می شوند.

معمولا بعد از بارداری، بالا رفتن سن و یا رابطه جنسی، تغییرات در ظاهر ناحیه تناسلی مشاهده می شود و به دلیل کشیدگی عضلات و بافت واژن، علائمی از قبیل درد حین رابطه جنسی، کاهش میل جنسی و یا حتی شل شدن ناحیه نیز ظاهر خواهد شد.

جراحی زیبایی واژن ، به رفع مشکلات گفته شده و جوانسازی واژن کمک می کند و تمامی خانم هایی که از لحاظ فیزیکی و جسمانی در شرایط خوبی به سر می برند، می توانند تحت این جراحی قرار بگیرند.

چه زمانی جراحی زیبایی واژن توصیه می شود؟

  • در صورت تغییر در زیبایی ظاهری واژن
  • بروز مشکلاتی از قبیل درد حین رابطه جنسی و یا هنگام اسب سواری و یا دوچرخ سواری
  • کم شدن میل جنسی هنگام مقاربت

جراحی زیبایی واژن از سوی متخصص زنان توصیه خواهد شد.

افرادی که خواهان انجام این قبیل جراحی ها هستند، باید از لحاظ فیزیکی و جسمانی در شرایط خوبی به سر ببرند و انتظارات منطقی از نتیجه جراحی داشته باشند.

دکتر میترا بهمن پور متخصص زنان و جراح زیبایی زنان از تکنیک جدید لابیاپلاستی بدون نیاز به بخیه استفاده می کند. جهت مشاوره و تعیین وقت قبلی با مطب  با شماره های ۰۲۱۲۲۱۷۵۰۷۰,۰۲۱۲۲۱۷۹۰۷۰ تماس بگیرید . یا به آدرس اینستاگرام دکتر بهمن پور مراجعه کنید . 

انواع جراحی زیبایی واژن

اکنون به بررسی روش های مختلف جراحی زیبایی واژن می پردازیم.

لابیاپلاستی، از جمله روش های زیبایی است که به کوچک شدن لابیا مینور (لب های داخلی) و لابیا ماژور (لب های خارجی) کمک می کند.

بسیاری از خانم ها از بزرگ بودن لابیاهای خود ناراضی هستند و از پوشدن لباس های تنگ و چسبان خجالت می کشند. بزرگ بودن لابیا هم چنین می تواند منجر به بروز ناراحتی در این ناحیه نیز شود، چرا که لابیا پوست حساسی دارد. حتی در برخی موارد، هایپرتروفی لابیا می تواند منجر به بروز عفونت های مجاری ادراری نیز شود.

داشتن پوست چین خورده اطراف واژن و لابیا کاملا طبیعی است و منجر به بروز مشکل خاصی نخواهد شد. اما برخی خانم ها از این موضوع ناراضی هستند که می توانند تحت جراحی قرار بگیرند.

خانم هایی که بعد از زایمان از داشتن پوست اضافی در ناحیه لابیاهای خود ناراضی هستند، می توانند تحت جراحی لابیاپلاستی قرار بگیرند.

عکس وازن قبل و بعد از جراحی زیبایی واژن

عکس وازن قبل و بعد از جراحی زیبایی واژن

آیا لابیاپلاستی عوارض دارد ؟

لابیاپلاستی چراحی سرپایی محسوب می شود و بیمار بلافاصله قادر به انجام کارها و فعالیت های روزانه خود خواهد بود. معمولا تا دو روز بعد از جراحی، التهاب و تورم در ناحیه جراحی مشاهده می شود، که کاملا طبیعی بوده و برطرف خواهد شد.

مراقبت های بعد از لابیاپلاستی

  • استفاده از کمپرس یخ به کاهش تورم کمک می کند. اما این مورد را در نظر داشته باشید که کمپرس نباید مستقیما بر روی پوست گذاشته شود.
  • بعد از لابیاپلاستی، برقراری رابطه جنسی به مدت حداقل شش هفته ممنوع می باشد.

انجام لابیاپلاستی در صورت ابتلا به بیماری ها و عفونت های فعال ناحیه تناسلی ممنوع می باشد و نکته ای که اهمیت دارد این است که بیماران باید انتظارات واقع بینانه ای از نتیجه جراحی داشته باشند.

  • جراحی کلیتوریس

وجود چین های اضافی در ناحیه کلیتوریس، می تواند باعث بر هم خوردن زیبایی ظاهری ناحیه تناسلی شود. جراحی به نام جراحی کلیتوریس یا جراحی کوچک کردن کلاهک کلیتوریس وجود دارد که به کاهش چین های اضافی موجود بر روی کلاهک کلیتوریس کمک می کند و امکان انجام همرمان آن با لابیاپلاستی وجود دارد. به همین خاطر، نتایج بسیار خوبی زا به همراه خواهد داشت.

از اهداف انجام این جراحی می توان به افزایش لذت جنسی، رسیدن سریع به ارگاسم و بهبود زیبایی ظاهری اشاره کرد.

معمولا بعد از زایمان، بسیاری از خانم ها از شل شدن واژن و کشیدگی بافت این ناحیه شکایت می کنند، مواردی که می تواند باعث کاهش میل جنسی نیز شود.

در جراحی تنگ کردن واژن که واژینوپلاستی نیز نام دارد، عضلات و ماهیچه ها تنگ می شوند و پوست اضافی در قسمت خارجی واژن نیز برداشته خواهد شد. در پایان، برش ها بخیه زده می شوند، به گونه ای که که هیچ گونه جای اسکار باقی نماند.

توجه داشته باشید، در صورتی که میزان شل شدن واژن زیاد باشد، نمی توان از مزایای این شیوه جراحی بهره مند شد. تنگ کردن واژن تحت بیهوشی عمومی انجام می شود و تقریبا یک ساعت به طول خواهد انجامید.

مراقبت های بعد از این جراحی، با توجه به میزان تنگ شدن واژن با لیزر و یا جراحی از سوی پزشک اعلام خواهد شد.

  • جراحی پرینورافی

پرینورافی، از دیگر روش های جراحی زیبایی واژن است که به رفع ناهنجاری ها و مشکلات موجود در واژن کمک می کند. چاقی و اضافه وزن باعث می شود فشار بیشترب به نواحی تحتانی بدن از جمله پرینئوم وارد شود.

پرینورافی، به برداشت اسکار و در نهایت تنگ شدن عضلات پرینه و واژن کمک می کند. این جراحی می تواند به بالا رفتن سطح اعتماد به نفس و افزایش میل جنسی حین مقاربت کمک کند.

لابیا مینور، ناحیه ای است که به مرور زمان و بالا رفتن سن، چربی بیشتری از دست می دهد. به همین خاطر، تزریق چربی به ناحیه می تواند به جوانسازی آن کمک کند. از جمله مزایای تزریق چربی به واژن می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 

  • هایمنوپلاستی

ترمیم پرده بکارت را هایمنوپلاستی می نامند. در این روش، لبه های هایمن مجدد به جای خود بازگردانده خواهد شد. در صورتی که این جراحی به خوبی انجام شود، هیچ گونه اسکاری با چشم قابل رویت نخواهد بود.

دوره نقاهت جراحی زیبایی واژن

نکته مهم در خصوص تمام جراحی های زیبایی واژن، رعایت نکات گفته شده از سوی پزشک در خصوص مصرف داروها و یا میزان فعالیت ها بعد از عمل می باشد. معمولا بعد از جراحی، تورم و التهاب در ناحیه مشاهده می شود که توصیه می شود بیمار چند روزی را در منزل استراحت و انجام کارهای سنگین را به تعوبق بیندازد.

توجه داشته باشید که مواردی از قبیل زایمان، کاهش و یا افزایش وزن می تواند بر نتجیه جراحی زیبایی واژن تاثیر بگذارد.

پاسخ